Atletický Přebor Prahy mladšího žactva

Máme za sebou vrchol halové sezóny mladšího žactva - Přebory Prahy (13.2.2015), a já mohu s radostí konstatovat, že naše tréninková skupina a žáci sportovní školy Jitřní opět předvedli na závodech malé tornádo v červenobílých barvách. Celkem jsme se podíleli na zisku 12 medailí plnou polovinou a to v následujícím lesku:

• 3 zlaté,
  • 2 stříbrné,
  • 1 bronzová.

Nejúspěšnějším členem se stal Michal Höfner, který zvítězil v běhu na 60 m (8,23 s) a 150 m (19,87 s) a zcela zaslouženě se mu soupeři dívali pouze na záda. 2 osobní rekordy a na nejdůležitějších závodech – klobouk dolů!

Velice zdatně mu sekundoval Sebastián Hykš vítězstvím ve vrhu koulí a druhým místem v běhu na 60 m. Zde mohli být výkony určitě lepší nebýt nemoci před Přebory.

atletický Přebor Prahy, ZŠ Jitřní, sportovní škola Jitřní, běh 60 m

Medaile jsme se dočkali i zásluhou děvčat a to pod výškařskou laťkou. Radost byla hned dvojnásobná a stříbrná Eliška Pekárková porazila Terezu Obuškevičovou pouze zásluhou lepšího zápisu pokusů. Obě si vylepšili osobní rekord na 133 cm.

Nejen medailisti dělali trenérovi radost a obzvláště běh chlapců na 1 km byl opravdovým zážitkem, přestože žádná medaile „necinkla“. Samuel Konvalina obsadil nepopulární 4. místo o pouhých 15 setin a výborně běžel i Alexandr Polák, který až v posledním kole ztratil medailové umístění a skončil celkově šestý.

Zkušenosti sbírala ve skoku vysokém a ve vrhu koulí i Sofie Konvalinová a určitě se nemám za co stydět.

Velice dobře si vedl i Vojtěch Cihlář a Adéla Bretšnajdrová, ač teprve ročníky 2003, předvedli, že příští rok se s nimi musí počítat a troufnu si říct, že i na medailové pozice.

Přeborník Prahy 60m, sportovní škola Jitřní   Přeborník Prahy 60m, sportovní ZŠ Jitřní

Jako trenér jsem si závody opravdu užil, byl jsem nadšený přístupem a jednotlivými výkony. Jsem hrdý na to, že mohu trénovat děti, které atletika baví a že mohu s vámi sdílet první úspěchy. Děkuji i rodičům za povzbuzování a přítomnost na závodech, kterou jejich ratolesti určitě ocení.

ZŠ Jitřní, atletika pro děti 30 let na Jitřní

Chtěl bych připomenout, že všichni medailisté jsou nominováni na meziměstské utkání Praha–Brno 15.3.2015 v Praze.

Ještě jednou gratuluji a přeji plno stejně vydařených závodů.