Medailové umístění žáků ZŠ Jitřní na Olympiádě dětí a mládeže

Na konci školního roku, ve dnech 14.-19.6.2015, proběhly v Plzni Olympijské hry dětí a mládeže, na které se svými výkony nominovali hned 4 žáci sportovních tříd Jitřní.

Nejúspěšnější reprezentantkou z naší školy byla dle očekávání Annička Kerbachová, která vyhrála vše, čeho se zúčastnila. Je to úžasný talent, který nás však za pár dnů už opustí a přesune se na středoškolskou dráhu.

• 60 m – starší žákyně – 1. místo – finálový výkon: 7:70 s
  • 4 x 60 m – starší žákyně – 1. místo – výkon: 29:16 s
  • skok daleký – starší žákyně – 1. místo – finálový výkon: 540 cm

Anička je opravdu atletickým talentem. Po dobu docházky na ZŠ již 15 x získala titul Mistr ČR, vytvořila několik českých národních rekordů a celkem běžně soutěží (a vyhrává) za dorostenky, přesto, že je stále žákyně. Klobouk dolů, před těmito výkony.

Věřím, že obdobná kariéra čeká i na úžasného běžce Sebastiana Hykše. Ten chodí teprve do 6. třídy, ale na oválu již předvádí neuvěřitelné výkony. Na OHDM dopadl takto:

• 60 m – mladší žáci – 2. místo – finálový výkon: 7:49 s
  • 60 m př. – mladší žáci – 3. místo – finálový výkon: 9:54 s
  • 4 x 60 m – mladší žáci – 4. místo – výkon: 30:60 s

Technické disciplíny byly doménou sedmačky Danči Kotkové. Ta se na OHDM v Plzni zúčastnila:

• skok vysoký – mladší žákyně – 6. místo – finálový výkon: 149 cm
  • hod míčkem – mladší žákyně – 9. místo – finálový výkon: 46,59 m

Už se těším, kolik skočí na příští zimu na 19. ročníku našeho tradičního závodu Laťka Jitřní.

Poslední do čtveřice našich olympioniků byl Michal Höfner. Ten se přes zdravotní komplikace zúčastnil štafety na 4 x 60 m a obsadil (stejně jako Sebastian) 4. místo.